Dantų protezavimas Kaune | Kokybės ir kainos santykis.
388
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-388,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Dantų protezavimas

Esant dantų pažeidimams, būtina juos restauruoti, viena iš išeičių- dantų protezavimas.
Dantų protezavimas yra atliekamas:

 • Atstatant didelius dantų defektus, kurių negalima atstatyti plombinėmis medžiagomis;
 • Atstatant dantų eilių defektus;
 • Atstatant kramtymo funkciją.
 • Esant senoms neestetiškoms, netinkamoms restauracijoms;
 • Koreguojant dantų formą, spalvą, tarpus.

Vainikėlis – tai natūralią danties formą bei spalvą atkartojantis apmovas,kuris dedamas ant implanto arba labai pažeisto karieso, nulūžusio, ar pakeitusio spalvą danties, prieš tai jį nušlifuojant.

 

Vainikėliai gaminami iš:
Netauraus metalo (dažniausiai iš chromo-kobalto lydinio), tauraus metalo (dažniausiai iš auksoplatinos lydinio), metalo-keramikos (metalo karkasas apkeptas keramikos mase), bemetalės keramikos (presuota keramika arba cirkonio oksido karkasas apkeptas keramikos mase).

Dantų protezai skirstomi į išimamus (plokštelės, lanko atraminiai) ir neišimamus (vainikėliai, tiltai ir kt.) Neišimami protezai atlaiko 85-100 proc. kramtymo pajėgumo, lanko atraminiai 50-90 proc., plokšteliniai 25-50 proc.

 

Protezavimas vainikėliais

Vainikėliai yra uždedami ant nuosavų dantų, prieš tai dantys nušlifuojami, dantenų lygyje padaromas
laiptelis, siekiant, kad restauracija būtų nematoma.

Vainikėliai yra reikalingi:

 • Danties neįmanoma atstatyti plombomis;
 • Lūžta dalis danties;
 • Nekokybiški seni vainikėliai;
 • Dėl estetikos;
 • Sąkandžio aukščiui koreguoti;
 • Po dantų šaknų gydymo ir restauracijos kultiniais įklotais.

Vainikėliai gali būti:

3.

Cirkonio oksido vainikėlis – tai estetiškas ir labai tvirtas protezas. Jo karkasas yra pagamintas iš cirkonio oksido, natūralios danties spalvos, atrodo labai natūraliai. Lyginant su metalo keramika – vietoj tamsaus metalinio karkaso yra naudojamas cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas, kuris pasižymi šviesos pralaidumo savybe. Taigi cirkonio keramikai būdinga gera estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Rekomenduojame tiek krūminių, tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui. Ypatingai geras pasirinkimas protezuojant priekinius dantis.

Dantų protezavimas

Metalo keramikos vainikėlio pagrindas pagamintas iš metalų lydinio, tačiau jis yra padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu natūralią dantų spalvą. Vainikėlis atrodo kaip natūralus dantis ir tik įgudusi akis gali pastebėti skirtumą tarp protezo ir jūsų tikrojo danties. Šis protezavimo būdas pastaruoju metu ypač sėkmingai taikomas ir naudojamas protezuojant tiek priekinius dantis tiek šoninių dantų grupę, tačiau jis turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas šviesą atspindi, todėl danties protezas atrodo ne toks skaidrus kaip natūralus dantis, kuris yra linkęs šviesą sugerti.
Žmonėms, kurie rūpinasi savo išvaizda metalo keramika priekinių dantų srityje nerekomenduojama, dėl nepakankamos estetikos, dantenų problemų, todėl tokiu atveju geriau rinktis cirkonio oksido keramikos vainikėlį.

Protezavimas tiltais (metalo,metalo keramikos,cirkonio)

Dantų protezavimas

Tiltinis protezas atstato prarastų dantų funkciją. Gaminant tiltinį protezą šlifuojami mažiausiai du dantys.

Tiltai yra reikalingi tam, kad:

 • Atstatytų prarastų dantų funkciją;
 • Neleistų kaimyniniams dantims pasvirti į defekto pusę;
 • Perskirstytų kramtymo krūvį;
 • Koreguotų sąkandį bei sąnario būklę;
 • Sutvirtintų paslankius dantis.

Dantu protezavimas ant implantų

Dantų protezavimas ant implantų atliekama po 3-4 mėn. nuo implanto įsukimo. Galima protezuoti metalo keramikos ar bemetalės keramikos konstrukcijomis, naudojant cirkonio oksido karkasą.

 

Estetinis dantų protezavimas (laminatėmis)
Dažniausiai porceliano laminatės naudojamos koreguoti priekinių dantų spalvą, formą, paslėpti senas plombines restauracijas, atkurti dantų aukštį ar uždaryti plačius tarpdančius. Tai labai plonos ir skaidrios porceliano plokštelės, kurios dedamos tik ant priekinio danties paviršiaus. Tai minimali intervencija į danties audinius, kurios metu išsaugoma maksimali estetika.

 

Dantų protezavimas išimamais protezais
Išimami protezai gali būti:
Plokštelės,
Minkštos plastmasės plokštelės (termoplastinės)
Lanko atraminis protezas;

Dantų protezavimas

Plokštelės-esant dideliems dantų eilių defektams ar visiškai netekus dantų, galima protezuoti daliniais ar pilnais išimamais protezais. Nešioti tokius protezus reikia, nes jų dėka paskirstomas kramtymo krūvis, tenkantis nuosaviems dantims, apsaugo nuo perkrovų, audinių įkritimo, palaiko sąkandžio aukštį, atstato sąnario funkciją, geriau sukramtomas maistas.

Dantų protezavimas

Minkštos plastmasės plokštelės – jos didžiausias privalumas – estetika. Kabliukų nesimato, nes jie yra dantenų atspalvio. Taip pat pati plokštelė yra minkštesnė, plonesnė, dailesnė nei įprastos.

Dantų protezavimas

Lanko atraminis dantų protezas gali būti gaminamas, jei paciento nuosavi dantys yra pakankamai tvirti. Jis tvirtinamas prie dantų specialiais užraktais ar kabliukais. Šie protezai yra dar geresni, nes nejuda nei kalbant, nei valgant. Dėl šių protezų beveik nesutrinka dikcija. Jie mažiau liečia gleivinę ir dėl to yra patogesni.

Registruokitės konsultacijai Tel. +370 699 84993 arba užpildykite registracijos formą ir mes su jumis susisieksime