Burnos Chirurgija Kaune | Burnos Chirurgai | Dantų šalinimas
417
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-417,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Burnos chirurgija

Dantų traukimas – dažniausios  priežastys:

• sutrikęs danties dygimas;

• ortodontinė korekcija;

• pūlingas procesas prie danties šaknies;

• danties arba šaknies lūžis;

• netaisyklinga danties padėtis;

• stipriai suiręs danties vainikas;

• išplitusios periodonto ligos.

 

Dažniausiai dantų traukimas atliekama taikant vietinę nejautrą. Tinkamai atlikus šią procedūrą, esant poreikiui bei galimybėms, gydytojas iškart į pašalinto danties vietą gali įsriegti implantą.

 

Kaip elgtis po dantų šalinimo?

• Kraujavimas. Natūralu, kad po procedūros kraujuoja, dėl to seilės nusidažo rausva spalva. 30 minučių po procedūros laikykite sukandę įdėtą tamponėlį, nuolat rykite seiles. Jei kraujavimas nesiliauja, gydytojo pakeistą tamponėlį laikykite tvirtai sukandę dar 30 minučių. Jei reikia, pakartokite tai dar kartą.

• Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, pašalinto danties vietoje, iš išorės – prie žando, reikia priglausti specialų šaldomąjį paketą, ar ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių, su tiek pat minučių pertraukomis keletą valandų.

• Karštis. 24 valandas negalima vartoti karšto maisto ir gėrimų, nesimaudyti karštoje vonioje ar pirtyje. Taip pat reikėtų savaitę laiko nesportuoti, nedirbti sunkiai, pasilenkus, nešildyti tos pusės.

• Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkykite mažiausiai kelias valandas. Rūkalai kenkia žaizdos gijimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 valandas po procedūros.

• Skalavimai. Neskalaukite parą po rovimo. Galite gerti nekarštus skysčius, tačiau stipriai

neskalaukite ir nespjaudykite, kadangi iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Kitą dieną

skalaukite skalavimo skysčiu. Skalaukite savaitę.

• Maistas. Pirmąsias 24 valandas rekomenduojamas lengvas, minkštas, nekarštas maistas, negalima karštų gėrimų, reikia kramtyti kita puse.

• Skausmas. Skausmui malšinti vartokite vaistą, neskystinantį kraujo.

• Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite

atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių. Dantis valykite švelniai, skalaukite daugiau burnos skalavimo skysčiais.

• Siūlės. Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiais siūlais, jų išimti nebūtina, tačiau dažniausiai po 7 dienų

siūlai išimami, nes jie gali kaupti apnašas ir sukelti diskomfortą burnoje.

• Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų po rovimo savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, išrauto danties vietoje smarkiai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles arba sumažėja išsižiojimas, skambinti į kliniką tel. +37069984993

Kai protiniai dantys yra pilnai išdygę, jų valymas ir priežiūra yra gera – protinių dantų šalinimas nėra reikalingas. Šalinti juos reikia, jeigu dantis yra nepilnai išdygęs, nes tokio danties valymas nėra pakankamai geras, ir kaupiantis apnašui po dantenomis, dengiančiomis dantį, būna dantenų uždegimas, dantis gali gesti pats, kartais genda dantis, esantis šalia protinio danties. Tokie protiniai dantys gali būti blogo burnos kvapo priežastimi. Šiuos protinius dantis šalinti rekomenduojama kuo anksčiau, nelaukiant komplikacijų. Neretai prireikia šalinti ir visai neišdygusius protinius dantis, nes jie dygdami spaudžia gretimus dantis, gali įtakoti dantų susigrūdimą ir sukelti tokias pat problemas kaip ir dalinai pradygę protiniai dantys. Kartais ties neišdygusiais protiniais dantimis formuojasi cistos ir tokius dantis taip pat reikia šalinti.

.

Dalinai pradygę ir nepradygę protiniai dantys yra šalinami operaciniu būdu vietinėje nejautroje. Procedūros metu yra atkeliama gleivinė ties protiniu dantimi, dantis padalinamas ir jį pašalinus gleivinė siuvama. Po sudėtingų dantų šalinimų neretai kiek patinsta žandas, skiriami antibiotikai. Siūlės išimamos po 7-10 dienų. Skausmas po šalinimo yra įvairus – nuo lengvo maudimo, kai apsieinama be nuskausminančių vaistų, iki intensyvaus – kai šiuos vaistus reikia vartoti. Rekomenduojama riboti stiprų fizinį krūvį – t.y. keletą parų po operacinio dantų šalinimo nesportuoti.

 

Cistų, minkštųjų audinių darinių (auglių) šalinimas

Cistos žandikauliuose gali susidaryti dėl dantų infekcijos, kai kada ties nepradygusiais protiniais dantimis. Ilgą laiką cista gali nesukelti visai jokių simptomų. Cista didėdama tirpdo aplinkinį kaulą, taip silpnėja atrama dantims ties cista, juos gali tekti šalinti. Didėjant cistai, gali prasidėti uždegimas – atsiranda skausmas, patinsta veidas. Cistos yra operuojamos ir šalinamos, į cistą įeinančių dantų šaknys yra operuojamos ir plombuojamos, jeigu labai pažeistas kaulas apie dantis – dantis ties cista reikia šalinti.

Burnos gleivinėje pastebėjus darinius, reikalinga jų apžiūra, vertinimas. Darinius neretai rekomenduojama šalinti, pašalinus juos galima ištirti ir nustatyti tiklsią diagnozę.

Registruokitės konsultacijai Tel. +370 699 84993 arba užpildykite registracijos formą ir mes su jumis susisieksime