Dantų Balinimas Kaune | Negyvo Danties Balinimas | Saugus Balinimas
414
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-414,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Dantų balinimas

Galimi šie dantų balinimo būdai:

Balinimas kapomis;

Ofisinis dantų balinimas;

Vidinis negyvo danties balinimas.

 

Balinimas kapomis

Ši sistema paremta balinimu, kai į specialias kapas, kurias galima užsisakyti pas odontologą, įvedami balinimo geliai, turintys peroksido ir kapos uždėtos ant dantų yra nešiojamos keletą valandų per dieną, arba kiekvieną naktį.

Toks gydymas trunka apie 10 dienų, tačiau žymiai mažesne pooperacinio jautrumo tikimybe, nes gelio koncentracija yra maža. Dantų kapos gaminamos laboratorijoje, pagal nuimtus alginatinius atspaudus nuo jūsų dantų.

 

Ofisinį dantų balinimas

Tai procedūra atliekama odontologijos klinikoje, todėl yra saugi. Jos metu dantys veikiami aktyvaus komponento, kuris patekęs į emalį suskaido spalvotus danties junginius, todėl dantys pabalą 2-5 atspalviais. Balinant ofisinio balinimo metodu, naudojama moderni specializuota karbamido peroksido medžiaga ir nereikia specialaus šviesos šaltinio (lempos, lazerio), todėl procedūra yra saugi tiems, kurie vartoja šviesai jautrius medikamentus, vaistus ar patys yra jautrūs šviesai.

Svarbu: dantų restauracijos – plombos, vainikėliai, venyrai, laminatės nebala.

Pradinis rezultatas matomas iš karto, o galutinis – po 24 valandų, nes balinančiosios medžiagos veikia dar kurį laiką po procedūros.

Gautas balinimo efektas išlieka 1-5 metus. 2 savaites po procedūros patariama vengti kavos, arbatos, bet kokių dažančių maisto produktų: pomidorų padažo, burokėlių, braškių, mėlynių.

 

Dantų balinimas procedūros eiga:

• dantys nupoliruojami abrazyvine pasta, pašalinamas minkštas apnašas;

• aplikuojama apsauginė medžiaga ant dantenų;

• užtepamas balinamasis gelis, laikoma 15-20min;

• nuplaunamas balinamasis gelis,

• pakartotinai užtepamas balinamasis gelis, laikomas 15-20 min,

• pašalinama balinamoji medžiaga, aplikuojamas nujautrinamasis gelis.

 

Kam nerekomenduojama balinti dantų?

Nerekomenduojama vaikams iki 16 metų, nes jų pulpos kamera, nervas bei dentino kanalai labai platūs. Balinimas gali pažeisti nervą, ar sukelti ilgalaikį jautrumą.

Nėščioms moterims ar maitinančioms krūtimi.

Asmenims su jautriais dantimis ar apsinuoginusiomis dantų šaknimis. Jie turėtų prieš balinimą

konsultuotis su gydytoju. Balinimas neveikia apsinuoginusių dantų šaknų, nes jos neturi emalio sluoksnio.

Turintiems alergiją peroksidui.

Asmenims, sergantiems dantenų ligomis, turintiems kariesą dantyse ar dantenų daugybinę recesiją (atsitraukimą).

Dantys prieš balinimą turi būti užplombuoti, nes priešingu atveju tai sukels didelį dantų jautrumą.

Plombos, karūnėlės ir kitos restauracijos naudojamos odontologijoje nebalinamos, todėl po balinimo jos atrodys taip pat, kai tuo tarpu dantys pabals. Dėl šios priežasties plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po balinimo pritaikant restauracijos spalvą prie esamų dantų.

 

Galimos dantų balinimo komplikacijos

Po dantų balinimo gali būti du pašaliniai poveikiai. Tai dantenų pažeidimas ar laikinas dantų jautrumas. Dantenų pažeidimas atsiranda tuomet, kai naudojama netiksli balinimo kapa arba balinama namuose be gydytojo priežiūros. Abu šie šalutiniai efektai yra laikini ir praeina po keleto dienų kai nutraukiamas balinimas. Jeigu dantų jautrumas trunka ilgiau, tuomet rekomenduojama naudoti fluoro turinčias remineralizuojančias dantų pastas, taip pat naudojami remineralizuojantys geliai kartu su kapa.

 

Vidinis negyvo danties balinimas

Žaliakalnio dantų klinikoje balinami pavieniai patamsėję ‘’negyvi’’ dantys. Tokie dantys balinami įdedant balinimo pastą iš vidaus. Balinimo pastą reikia keisti po 2 sav.

Reikia pažymėti,kad deja, negyvų dantų balinimą reikia atlikti maždaug kartą per 2 metus,nes tokie dantys dažnai vėl patamsėja.

Registruokitės konsultacijai Tel. +370 699 84993 arba užpildykite registracijos formą ir mes su jumis susisieksime